Rubriky
Blog o Internetovém marketingu Blog ze života

8 věcí, co mě nejvíce posouvají dále v osobním rozvoji

better self, better world
Kdo mě zná tak ví, že jsem tak trochu blázen do osobního rozvoje. Neustále na sobě pracuji, snažím se vylepšovat svět kolem sebe a i sebe „better self, better world“. Pokud chcete vylepšit svět, musíte si nejprve vytvořit znalosti a podmínky, aby jste ho opravdu mohli změnit. Pokud neumíte vylepšit / pochopit sami sebe, těžko vylepšíte samotný svět. Dříve jsem se hodně ponořil do zkoumání světu online marketingu, nebylo to vůbec těžké. Nasával jsem velmi rychle znalosti a díky selského rozumu to mělo i výsledky. Můj osobní názor je prakticky celý online marketing je čistě o selském rozumu, nic méně nic více a k tomu trochu aktuálních znalostí.

Jako velmi důležité však i beru znát široký kontext věci. Pokud člověk nemá široké znalosti okolí své práce, může ostatním naopak práce přidat a i projekt poškodit svou nevědomostí. Neříkám, že každý musí znát vše, ale je dobré mít velmi široký všeobecný přehled a pokud je něco co neznám tak se to co nejrychleji naučit. Právě tento základ určuje jak rychle se můžete nové věci naučit a jak rychle a správně je pochopíte. Důležitým faktorem je, že novou informaci(znalost) můžete zasadit(propojit) se stávajícími znalostmi. Čím více vytvoříte propojení, tím lépe z rychleji se věci naučíte / zapamatujete si.

Jak to funguje v praxi? Má pro vás smysl jít na přednášku od člověka, kterého jste ještě o tom tématu mluvit neslyšeli? Pro mě ano, uvidím další pohled na věc, další specifický úhel pohledu, další interpretaci. Tím si posílím své vědomostí a ještě lépe je navzájem propojím, získám kvalitnější náhled na danou problematiku. Pokud nemáte zájem o přednášku a budete se věnovat mobilu nebo e-mailům, tak tam ani nechoďte. Osobně musím doporučit kreslení mindmap na papír. Neopisovat vše důležité slovo po slově, ale svými slovy s vlastními postřehy. Tímto způsobem jsem si schopen trvale zapamatovat velmi velké množství informací. Když si chci pak věci vybavit, stačí si vzpomenout na místo, polohu těla, papír kde jsem to měl napsáno a pak jen brouzdat v mindmapě ve vzpomínce a informace vyplavou sami.

Otázka je, jak se lépe rozvíjet?

Potřebujete mít podhoubí na to abychom využili potenciál na maximum. Pokud budete mít plnou hlavu věci, které nesouvisí s vaším zaměřením s vaší vášní, tak vás to bude jen brzdit a nikam se neposunete. Udělejte si čas na to tyto věci vyřešte je nebo předejte je dál a zbavte se břemena. Pokud to neuděláte tak budete jak dřevorubec co nemá čas si naostřit pilu. Můžete se ho zeptat jestli by nebylo mít ostrou pilu s kterou kácení půjde rychleji a on vám odpoví, že na to nemá čas, že má káce celý les. Proto se vyplatí se raz za čas se zastavit a „Naostřit si pilu“ (7 návyků od skutečně efektivních lidí). Ti kdo se nepokusí vylézt z krysího závodu nikdy nepochopí, že se ho účastní. Ti kdo prohlédnou pak mají povinnost, pomoci i ostatním si rozšířit si obzory.

8 věcí, co mě nejvíce posouvají dále v osobním rozvoji:

  • Absolutní focus na řešení. Nejde pracovat na 105% pokud vaše mysl utíká jinam než má. Pracovat na 10% je ztráta času.
  • Spolupracujte s lidmi. Získejte další pohled na věc, získejte feedback na vaše myšlenky. Pokud je kooperace správná tak 1 + 1 = 2,5 .
  • „Naostření pily“ Otočte se a podívejte co jste udělali. Zhodnoťte to a poučte se. Ušetříte spoustu času.
  • Nejde o to nedělat chyby, ale jde o to je neopakovat. Tvořte a když se to nepovede, tak se ponaučte.
  • Kdo nedělá chyby neběží dostatečně rychle. Hrát na jistotu vás neposune dál, prostě stojíte na místě a bojíte se udělat krok v před. I ti největší boháči několikrát zkrachovali, ale zkoušeli to neustále dokola a nakonec byli bohatí a mocní.
  • Každodenní studium. Konzumovat pravidelně aktuální novinky(Web, RSS, twitter, videa, soc. sítě) je v online marketing nutností.
  • Neustále se rozvíjejte. Kdo se zastaví, toho ostatní předběhnout. Někdy to znamená, že musíte hold běžet rychleji než ostatní.
  • Zkuste dělat věci nově, netradičně. Řekněte si tentokrát nepoužiji standardní cestou, ale vymyslím novou. Naučte se myslet za hranice normálu.

Co nejvíce rozvíjí vás?

Napište mi to do komentářů.

Motta:

RIMMER: Krytone, nemohli bychom letět trochu rychleji? Aby nás nepředbíhaly i nehybné předměty?
Klidné moře nedělá dobré námořníky
Better self, better world

.

1 komentář u „8 věcí, co mě nejvíce posouvají dále v osobním rozvoji“

Napsat komentář