🧔 O mně

Kdo jsem?

Specialista. Webový analytik s hlavním zaměřením na Google analytics a Google tag manager. Technicky si umím postavit vše, co umí GA+GTM ručně přes javascript a databázi.

Vývojář. Hodně experimentuji a zkouším, takže u mě na blogu uvidíte věci, jako je vlastní šifrovaný end-point analytiky, optimalizované self-hosted GTM a jiné triky. Baví mě vymýšlet a stavět nové věci.

Propojuji. Z pohledu analytiky ve firmách pracuji na celé cestě, od návrh měření přes sběr až po výsledné vyhodnocení, tvorbu automatického reportingu a učení analytiky od programátorů až po business lidi.

Pomáhám lidem. Přes 4 roky pomáhám české komunitě kolem webové analytiky na Facebooku. Pravidelně přednáším na českém MeasureCampu a jezdím i po zahraničních. A celkově chodím na hodně akcí.

Přesahy do dalších oborů

Historicky jsem dělal full service online marketing, takže jsem si zkusil všechno, nebál jsem si ušpinit ruce. Hodně jsem se věnoval i technickému SEO a velmi rozsáhlým analýzám klíčových slov (1M frází x 60 sloupců dat).

Dodnes velmi aktivně sleduji PCC, UX a celkově online marketing. Díky hojně dedikovanému na čtení novinek a učení mám velmi často větší přehled o oborech na specialisté, co jen drtí práci.

Umím dobře programovat v Javascriptu, R, Pythonu a další minimálně desítce dalších programovacích a jiných jazyků. Poslední roky se bavím i strojovým učením.

Zkušenosti?

Pod rukama mi prošlo 500+ Google analytics, 100+ eshopů, spousty různých speciálních webů, 20+ startupů a několik velkých korporátů se desítkami miliónů návštěv. Weby, kterým jsem postavil analytiku vyhrály Kříšťálové lupy, Fénixe za obsah a další ocenění.
Učím se každý den prakticky 8let vkuse analytiku a online marketing a stále mě to baví. Díky pravidelnému pomáhání komunitě jsem vyřešil stovky zapeklitých problému, což mi dalo spousty praktický zkušeností a znalostí. Shrnutí naleznete na Linkedinu.

Čím se bavím kromě analytiky?

Hodně chodím pěšky na dlouhé procházky. U toho velmi rád poslouchám podcasty a audiobooky. Před spaním si čtu knihy, nejraději mám Pratchetta jinam mám rád kvalitní sci-fi, načteno mám přes tisíc knih. Velmi rád vařím a opakované zkouším přivést jídla k dokonalosti. Poslední dobou se věnuji sous vide, umím i péct velmi dobrou kompletně domácí pizzu, péct chléb a další stovky receptů. Miluji italskou kuchyni a Asii. Piji čaj. Ladím spánek k dokonalosti. Dříve jsem hrával Wowko, tam byl Guild master PVE guildy s 250 členy a dával jsem i první server killy bossů. Poslední dobou se bavím virtuální realitou. Žiji si svůj šťastný život v Praze, kde se mi opravdu líbí, přitom se snažím vylézat ze své komfortní zóny.

Jak pracuji?

Jsem freelancer, takže mám několik velkých stálých klientů. Těm pomáhám hlavně ve full service webové analytice a školím. Konzultuji i interním teamům UX a pomáhám v rozvoji PPC specialistů. Většinou mám práci rozdělenou na inhouse u klienta a z domova, poslední dobou díky situaci pracuji kompletně remote. Jsem drahý a dobrý. Nebudu manažer ani nechci být, nemám v tom osobní flow.

V bodech:

Co jsem?

 • Webový analytik se specializací na GTM a komplexní implementace.
 • Pomáhám internet ve firmách implementovat analytiku.
 • Školím zaměstnance svých klientů, jednotlivce i menší skupiny.
 • Dělám vývoj webové analytiky.
 • Dohlížím na online marketing klienta a snažím se ho rozvíjet.

Zkušenosti?

 • 8 let zkušeností s Google analytics + Google tag manager
 • Pod rukami mi prošlo stovky Google analytics od malých až po super velké korporace.
 • Roky jsem dělal full service online marketing, takže mám pořádný rozsah.
 • Mám vhled i do datové analytiky a machine learningu.
 • Prošel jsem desítkami školení a workshopy.
 • Velmi dobře si rozumím s programátory a nebojím se ani diskuze s top managementem firem.
 • Na Linkedinu naleznete potvrzení těchto znalostí, ale můžete se zeptat i lidí z české online marketing komunity. Máte slušnou šanci, že jsem pomohl vašim kamarádům a nebo minimálně o mě slyšeli a sami potvrdí mé znalosti.

 

 

.