Rubriky
Blog ze života

Zajímavé časy, rok 2022

Hodně práce.

Byl to pro mě profesně docela náročný rok. Celkově se moje pracovní vytížení postupně zvyšovalo po celý rok, s finále o Vánocích. Původně jsem doufal, že si o letních prázdninách dopřeji více volna, ale ani tam to nevydrželo ani měsíc. Přesto musím rok hodnotit velmi pozitivně. Měl jsem za sebou propracované výběrové řízení na dalšího webového analytika pro zahraniční pobočku. Začal jsem psát více interně pro více zemí, pravidelně jsem tohoto nového kolegu učil. Další školení a zároveň samozřejmě ladění GA4. S nutností vše předělat, optimálně sjednotit napříč více státy to bylo docela náročné. Stále mám jako hlavního klienta LMC a ostatní klienti jsou stále stejní. Nábor nových klientů se letos opět nekonal.

Zdraví

V červenci jsem si při chůzi zlomil kost v noze. Moje první zlomenina v životě, nic velkého, trochu hloupá, protože na tom místě se obecně špatně hojí. Což mi vyneslo sádru a 2 měsíce sezení a ležení, bez možnosti stopnout nohu. Dotyčnou nohu zatím nemůžu přetěžovat. Chce to čas, což vlastně diktovalo další půlrok poté a stále mě to trochu omezuje. Nachozené jsem měl 1773 km / rok 2022, což je o cca 700 km méně než jiné roky.

Jinak jsem se zase posunul dál v psychologii, kterou jsem se zabýval posledních pár let. Obecně mě baví, když se učím nové věci a jak může fungovat moje hlava, a následující dny a týdny mi přetvářejí pohled na svět.

Stále se učím více a více rozumět sobě i druhým. Také mě docela těší, jak jsem ve svém okolí našel nové lidi, kteří si přestali sami sobě něco nalhávat a prohlédli. Bylo pro mě velmi zajímavé, jak se lidé zbavují tíhy přetvářky a jsou šťastnější. Jsem i velmi vděčný, za to že se mi tito lidi otevřeli a měl jejich důvěru. Uvědomuji si, jak si postupně budují své autentické okolí 😉 .

Kromě nohy jsem se poslední dva roky potýkal s vysokým tlakem a musím přiznat, že výměna mé staré doktorky za mladého byla asi věc, která mi za poslední dva roky nejvíce změnila život. Stará doktorka si mě chtěla jen odškrtnout a zavolat „další“, mladý doktor mě pořádně změřil. Bez tohoto impulsu bych se neměl tak dobře. Pravidelně chodím na vyšetření krve a moči, měřím si tlak, puls atd. Mám dostatek informací, takže si upravuji vitamíny, stravu atd…. Celkově lépe spím, jsem spokojenější, zmizel pocit úzkosti daný vysokým tlakem. Jelikož znám spousty lidí, co nechodí k doktorovi anebo dokonce ví, že mají vysoký tlak, ale neřeší to. Prosím, řešte to, bude vám lépe jako mě. Nebojte se chodit k doktorů, oni vám chtějí pomoci, tak si nechte pomoct.

Zlomenina se mi sice zhoršila krátkodobě kondičku, ale celkově jsem za ten rok hodně zesílil a zvýšil výdrž. Bez skvěle fungujícího těla a hlavy bych rozhodně nepodával takové pracovní výkony, jaké jsem měl letos.

Suplementy, co používám:

 • Draslík, Hořčík
 • Vitamín D3
 • Omega3
 • Lecitin, Fosfolipidy, Kyselina linolová – Cholesterol, mozek
 • Koenzym Q10 – Srdce, oběhová soustava
 • Probiotika

(Zkoušejte jen po domluvě se svým lékařem.)

Cestování

Nejvíce jsem toho absolvoval na jaře. V rámci MeasureCampu jsem se vydal do Londýna a klasicky si dal pár dní navíc. Vzhledem k tomu, že to byla moje několikátá návštěva Londýna, tak trochu jsem ztratil iluze a růžové brýle. Londýn je hezký, asi žít bych tam nechtěl.

Borough Market – London 2022

Poté jsem měl naplánované další MeasureCampy, ale zrušil jsem je, protože jsem neměl energii a hodně práce. 

Mým dalším Measurecampem byl Berlín, což bylo velké překvapení. Skvělá organizace, skvělí lidé, spousta zajímavého obsahu. hlavně pro mě bylo překvapením, kolik zajímavých lidí jsem potkal, které jsem předtím kvůli jazykové bariéře neznal.  Prošel jsem si i Berlín a rozhodně se mi tam líbilo. Asi bych si tam dovedl představit více žít než v Londýně.

Mustafa’s Gemüse Kebap, fakt nejlepší kebab, co jsem měl.

Také jsem párkrát navštívil Bratislavu. Samozřejmě na Measurecamp a pak také na setkání s kolegy ze Slovenska. Zajímavé pro mě bylo zjištění, které jsem si předtím neuvědomil, že Bratislava je reálně stejně velká jako Brno, co se týče počtu obyvatel 🙂 Opět mě překvapilo, že mě znají lidé z analytiky mimo Českou republiku, což jsem na Slovensku pochopil, ale překvapilo mě, že mě znají i lidé v Německu a Londýně.

Measurecamp Bratislava

Samozřejmě jsem byl i na dálném východě … Measurecampu v Brně. 😉 Jako ex-Brňák si z toho mohu dělat srandu, protože jsem v tom vtipu žil.

Filmy a seriály

 • Bullet Train – Akčňák roku, nenáročné zábavné.
 • MCU mělo mizerné filmy a seriály. Čestná výjimka je Moon Knight, zbytek nemělo cenu sledovat.
 • Wednesday – Správný mix nové přístupu, skvělých herců kamery etc. etc.
 • The boys – 3. Serie – Dospělá temná dekonstrukce superhrdinů.
 • Peacemaker – Nečekal jsem moc, takže pozitivně překvapil.
 • Andor a Severance jsem nestihl.

Podcasty

Naposloucháno celkem 11dní a 2hod. 510 různých dílů podcastů.

U Mrzouta v Radio Zeitung mám jen zprávy, protože to většinou sleduji live. Takže by tam bylo jistě o několik dní více. To samé platí pro HealthyGamerGG, kterého sledují s obrazem na YT.

Produkty Roku

Sluchátka Sony WH1000mx3 stále drží. Za těch x let jsem vyměnil 3x polštářky na uších. Před týdnem jsem vyměnil baterii, měl 3 roky. Vše stále skvěle funguje. Jen jsem si na léto pořídil Sony Linkbuds S, abych si nepařil uši.

Taky jsem si domu pořídil CO2 senzor Netatmo Smart Indoor Air Quality Monitor a musí přiznat, že díky tomu pravidelně větrám a celkově mě díky přestala bolet hlava. Rozdával jsem ho i na Vánoce.

Investice

Jen přikupuji a průměruji. No stress, mám jen firmy, co tu budou i za 15 let a jedu long run.

Pečení

Stále peču chleba a pizzu. Je zajímavé, že je se stále co učit, pořád to jde zlepšovat, a to do nekonečna. Tohle mě opravdu baví.

Peču 2x do týdne. Chleba jsem si nekoupil už cca 3 roky. Pečivo si nekupuji.
Pizza z trouby ;), stačí kámen na pečení, pár let zkušeností a dobré ingredience a jde to.

Závěr

I přes válku a inflaci etc. se rok pro mě osobně rok povedl. Poslal jsem pár darů. Pomohl některým lidem. Celkově jsem byl šťastný, ikdyž byla takto divoká doba. Jsem rád, že jako stát máme konečně rozumnou vládu a doufám, že budeme mít brzo normálního prezidenta. Věřím, že svět bude v následujících letech o dost lepší.

Plány

Jako vždy trochu více cestovat a méně pracovat. Být více spontánní a dělat si více radost, a to sobě i druhým. Z Measurecampů bych chtěl spíše ty menší v Evropě, v místech, kde jsem ještě nebyl. Na cestování netlačím, ale když bude nálada a čas, tak toho rád využiji.

Shrnutí za minulé roky
.