Rubriky
Blog ze života

Moje roky 2020-2021, stále dobrý!

Pandemie

Tomuto tématu se nevyhnu. Za poslední dva roky jsem nic nechytl a mám 3 dávky. Jsem neskutečně šťastný, že moje rodina je na tom stejně. Spousta přátel se kvůli tomu s rodinou pohádala atd. Co se týče života, tak jsem vlastně už dříve mohl plně pracovat z domova, takže jsem si jen pořídil lepší kameru a mikrofon. Vím, že spousta lidí to nedokázala a bojovala s homeoffice a plně to chápu, tento styl práce není pro každého. Z pohledu světa jsem vlastně vítěz, mě osobně se nic nedotklo a kromě více času stráveného doma v tom moc rozdíl nebyl. Avšak pohledem analytika jsem to viděl, jak to jde prdele a trápil jsem se, protože jsem si v hlavě vnitřně propočítával, jakým způsobem se celý svět bude ubírat a nelíbilo se mi to. Přesto to není tak černé, jak by mohlo být a já vlastně žiju v naprostém bezpečí v obrovském luxusu, zajištěný. Ale dostal jsem se přes to s myšlenkou, změň co ty sám můžeš změnit a zbytek tak moc neřeš. Na část mého okolí to i dolehlo z pohledu psychiky a většina se z toho už dostala, někteří díky tomu udělal radikální změny ve svém životě. Hodně lidí dost pracovalo a i já jsem do zvláště na konci toho roku přehnal, protože to bylo dost nutné, aby vše bylo opravdu hotovo.

Dobří klienti

Opravdu vděčný za to, že mám už skoro pět let tak dobrého klienta jako je LMC. Vlastně jsem se za dobu, co jsem v LMC posunul strašně daleko a to nejen vědomostně, ale hlavně lidsky. Asi hlavně díky skvělým lidem ve firmě a celkovému nastavení celé firmy, kde můžete být tím kým je, můžete se otevřít a být naprosto upřímný. Podařilo se mi zbavit se v mnoha věcech vlastního ega, naučit se, že mohu být nedokonalý a je to v pořádku. Lépe pochopit, že den má opravdu jen 24 hodin a někdy říct ne nebo tohle nemá prioritu, což jsem předtím moc neuměl a vnitřně mě trápilo, že nemůžu dělat všechno a vždycky jsem chtěl dokonalost. To, co pro mě bylo téměř nemožné se někdy i vzdát a se také podařilo, i když to zní šíleně. Spousta těchto věcí ze mě sejmula strašnou vnitřní zátěž a získal jsem spoustu energie, kterou jsem mohl nasměrovat jiným lepším směrem a být lepší a lepší pro své okolí. Celkově mi to otevřelo cestu k více lidem a našel jsem si i pár dobrých přátel. Krásné pak je i to, že jsem do LMC přitáhl i několik přátel a vidím, že i oni ožívají a už se nenechávají vláčet životem.

Nový normál ve firmě.

Co se týče pandemie, LMC je příkladem, jak na to. Transparentní pravidelné živé online hromadné videohovory se zprávami o tom, co se děje. Vlastně celá společnost se skvěle semkla a i když to může znít hrozně, společnosti si vede velmi dobře, i když je to tak těžké období. Příjemné je, že firma neztratila lidskost, i když spousta z nás byla celý rok zavřená doma a veškerá interakce probíhala přes monitor, sluchátka, kameru a mikrofon.

Práce samotná

Nové klienty jsem nenabíral, což je stejně jako posledních několik let, raději prohlubuji spolupráce. Vše se dařilo, poslední půlrok byl dost hektický, protože spousty firem se probudilo a pak následovalo spousty práce, což se pak transformovalo do řešení souhlasu s měřením, což vedlo k auditu všechno, co jsem dělal za posledních spousty let a znova nastavení. Nezastavil jsem ani vývoj, takže mám v zásobě zase hromadu nových triků. Byl jsem na více jak 30 oborových akcí, převážně online a samozřejmě Measurecampy z celého světa.

Investice

Do investic jsem spadl v listopadu 2020, takže sice docela pozdě, ale i tak to dopadlo dobře.. Šel jsem na jistotu… mix Microsoft, ETF SP500, Apple, Avast, Fio fondy. Z kryptoměn jsem šel pouze do BTC a ETH. Roční růst pěkných 39%, ale protože jsem většinu kapitálu strčil později, tak celkový růst bez kryptoměn je “jen” 17%. Ani jsem nestihl udělat trik s odepsáním ztráty pomocí prodeje a nákupu na konci roku, jelikož je vše v černých číslech, asi jsem konzerva a měl jsem štěstí. Zjednodušeně řečeno, pandemie pro mě byla životní šancí, jak se posunout dál. Dokonce bych řekl, že to byl konečně kopanec pro mou generaci, protože ve chvíli, kdy se svět dostatečně změní, je tu prostor pro růst.

Zdraví

Koncem roku 2020 jsem si po ¾ roce čekání sehnal nového mladého praktického lékaře, který mi udělal hromadu testů a diagnostikoval mi vysoký krevní tlak, takže jsem to začal aktivně řešit a ladit svůj celkový stav. Musím přiznat, že to trvalo, ale podařilo se mi tělo hodně vyladit. Doplnit draslík, vyladit krevní tlak na optimální úroveň, vyladit celkovou vnitřní chemii těla. Výsledkem je rozhodně více energie a také celkově lepší hlava. Tady jsem totiž viděl, jak moje tělo ovlivňuje mé myšlení.

Cvičení

Doposud jsem měla tendenci chodit pěšky, byla to moje forma relaxace… pustit si podcast nebo audioknihu. Jít vypnout, meditovat chůzí. Mám roční průměr 7739 kroků/den > 2160 km > 6 km/den.
V posledních 4 měsících jsem přidal plavání, kde jsem uplaval 31 km, přičemž na začátku jsem dal sotva 1 km a nyní dávám 1 km za 21 min a stále se zlepšuju. Je to skvělé z hlediska progrese, protože vždy je co zlepšovat. Určitě bych to zařadil i jako skvělý čistič hlavy. Kontrolu dechu a cvičení bych také považoval za druh meditace, kdy vyprázdním mysl a soustředím se jen na tady a teď. Také jsem se naučil trochu otužovat, chodil jsem několikrát týdně do venkovního nevyhřívaného bazénů i když byl prosinec. Na plavání mohu doporučit chytré hodinky, které počítají tempo a bazény a také plavecké brýle s dioptriemi a sprej proti zamlžování plaveckých brýlí.

Heslovitě

Film roku: Duna 2021  (Nového Spidermana jsem ještě neviděl)
Seriál roku: Loki
Knižní série roku: Mycelium – Vilma Kadlečková
Youtube kanál roku: HealthyGamerGG – Psychologie a psychoterapie v reálném životě a řešením problémů mladých známých lidí ve kterých spousty lidí najde části sebe samotných.

Závěr

Stále si peču všechno pečivo, stále si dávám relax přes domácí pizzu.
Asi rovnou mohu říci, že si vlastně sám vařím 99% jídla posledních 8 let a stále mě to baví, jinak by to ani nedělal.
Krása je v tom jak to jde pořád zlepšovat a hádám, že to je práce na celý život.

Byl jsem i na několika super svatbách a stal jsem se svědkem kamarádovi.
Rovnou bych chtěl popřát i všem párům v okolí, kteří na to taky skočili.
Tento rok jistě plný změn pro spousty z nás a věřím, že i když spousty změn není lehkých, tak budou následující roky jen lepší a lepší.

Vypadá to, že moje dlouhodobá strategie …
nechtít od života moc,
s nikým se nesrovnávat
a každý den něco trochu vylepšit
zatím perfektně vychází.

Jsem spokojený, šťastný a je to super.

.