Rubriky
Blog ze života

Konzumace obsahu pomocí RSS – Twitter, Slideshare a Youtube

youtube etc to rss- small

RSS (Rich Site Summary) mám rád pro možnost získat čistý obsah web, tedy bez menu, patiček, hlaviček a reklam. Super je i možnost získat nefiltrovaný obsah ihned jak je vystaven na internet, což sociální sítě díky optimalizaci news feedu často neumožňují.

Programy na čtení RSS

Pro sledování nových RSS novinek nejraději používám webovou službu Feedly.com. Na pc používám ještě plugin SmartNews, který umí řadit novinky podle úspěšnosti článků na sociálních sítích. Na tabletu používám program OldReader(Androdi), ten mi stahuje jen čistý obsah webu. Tento čistý obsah čtu kdykoliv a kdekoliv i když nemám přístup na internet.

Návody

Moje oblíbené vylepšení je, že z Twitteru, Youtube a Slideshare si vytvářím RSS kanály. A tím dostávám obsah v jednotné formě s minimálním balastem.

Odebíraní Youtube videa pomocí RSS

Funkce je scela jednoduchá, pokud chcete mít informace o novém videu na youtube kanálů stačí si vložit do RSS čtečky URL adresu ve správném tvaru.

Příklad:

http://gdata.youtube.com/feeds/base/users/Zde-napište-jméno-kanálu/uploads?v=2&orderby=updated&client=ytapi-youtube-rss-redirect&alt=rss
Proč to dělat? Na hlavní stránce Youtube není místo na všechna nová videa a proto pokud odebíráte více kanálů tak vám Youtube ukáže jen svůj výběr. Tímto budete mít informaci o novém videu vždy. A to i na tabletu nebo na mobilu, když budete mít chvíli na zastávce nebo prostě jen někde čekáte.

Odebírání Twitteru pomocí RSS

Někdy se vyplatí si udělat RSS feed z důležítého twitter účtu, což se hodí třeba na oficiální kanály jako je @googleanalytics, aby vám neutekl žádný důležitý tweet.

Jsou dvě možnosti:

Lehčí, použijete službu TwitRss.me. A rovnou získáte RSS feed.
Nebo použijete návod a vytvoříte si Google skript. Návod v angličtině naleznete na tomto článku.

Odebírání SlideShare pomocí RSS

Další super věc je i sledování Slideshare, URL kanálů slouží i jako RSS. Vždycky je zajímavé, když najdete kanál dobrého specialisty z Česka nebo z ciziny a zjistíte, že jste třeba první kdo ho sleduje přes RSS :). Samozřejmě, že by jste mohli najít ten samý slideshare i na jeho sociálních účtech, ale často by tam bylo spousty balastu navíc. Dokonce se stává, že autoři své dílo vystaví a pak i několik týdnů čekají než ho začnou propagovat na sociálních sítích a tím získáte docela dobrý náskok.

Příklad:

http://www.slideshare.net/mediocz

Chcete získat přehled v online marketing a nebaví vás hledat RSS kanály?

Pokud chcete sledovat kanály jako já mám pro váš export z Feedly který si můžete naimportovat k vám.
Soubor:Marek Lecian – feedly – 14.1.2015.opml (Rozbalit a pak ho stačí importovat do feedly) – Celkem je to 188 RSS

Stránka ve vašem Feedly pro import RSS kanálů :http://feedly.com/#cortex – Import feedů do feedly

.

Napsat komentář