Hledání v JSON podle názvu prvku- Jython OpenRefine

Třeba potřebujete získat data ze zanořeného JSONu, prvky obsahuji náhodné klíče vy potřebujete získat data. Standardní cestou se k nim nedostanete nebo to je moc práce, protože nemůžete zjistit u každého prvku jména všech prvků po cestě k touženému prvku. Typicky tyto prvky naschvál bude náhodné nebo to bude třeba ID prvků, datum. Nebo se vám třeba po kouskách nechce tahat 10 prvků nebo si na ně psát „forEach“ script v GRELu. A nebo se vám prostě nechce psát cesta :D, jste strašně líní a chcete to udělat chytře.

Ve zkratce, kdy použít tento skript?

  • Nejde získat cesta k prvků
  • Chce jednoduše vytáhnout více prvků.
  • Jste líní jako já :D a nechce se vám vypisovat celá cesta.

(Pokračování textu…)

Celý článek

OpenRefine – Aktualizace Jython knihovny

Tak trochu jsem programátor a proto jsem v OpenRefine místo základního jazyku pro transformace GREL velmi rád používal Jython. GREL je sice jednoduchý, ale neumožňuje skoro žádné trochu složitější rozhodovací podmínky a cykly.
Zatím co Jython (import Pythonu do Javy) umožňuje mnohem více. Problém však nastává, když zjistíte, že samotná implementace Jythonu je zastaralá o docela ořezaná. Co tak chybí? Třeba knihovna JSON a další které v Pythonu pravidelně používám. Proto jsem se tento nedostatek rozhodl opravit. (Pokračování textu…)

Celý článek

OpenRefine 2.6 oprava Reconcile

Pavel Ungr řešil na facebook skupině „SEOloger: Veřejná diskuse o SEO„, problém s errorem v OpenRefine verze 2.6. který vytvářel problém s freebase.com.

Tento error vyskočí při každém zapnutí, cca po 10sec od zobrazení tabulky, což je dost otravné. Vypadá asi takto:
OpenRefine Error contacting recon service: timeout : timeout - http://standard-reconcile.freebaseapps.com/reconcile

Error contacting recon service: timeout : timeout – http://standard-reconcile.freebaseapps.com/reconcile
(Pokračování textu…)

Celý článek