Moje koníčky a záliby mimo online marketing

Koníčky mimo Online Marketing:

Vaření

Aneb kdo mě zná tak ví. Vařím světovou kuchyni, pěkně postaru, tjs. domácí vývar, co může bublat i 5-24hodin. Od 400g hovězího steaku, přes domácí chleba a pity, ryby, italské minutky až po pomalu tažené hovězí přes noc. Motto „Kdo neumí jíst neumí ani žít.“ Vařím rád, každý recept i několikrát,  dokud ho nedotáhnu k dokonalosti. Pěstuji si vlastní bylinky.  Rád experimentuji. Moje oblíbení kuchaři jsou Heston BlumenthalGordon Ramsay,  Jamie OliverJoe Bastianich, Roman Vaněk,  Zdeněk Pohlreich a Veronika Kokešová.

Čtení

Docela hodně čtu (2-6 knih/měsíc) od svých cca 12let, v té době jsem přišel na to, že neexistuje jen otravná povinna četba ve škole, ale našel jsme svět plný zajímavých příběhu a informací. Na kontě mám přes 400 knih. Nejraději mám Zeměplochu od Terryho Pratchetta, protože jeho dokonalý suchý humor spojený s fantasy je mistrovské dílo. Jeho knihy jsou jedny z mála, které jdou číst dokola 🙂 .  Obecně mám však rád Sci-fi, postupem času jsme již vyčerpal zásobu knih, které jsou dobré a ještě jsem je nečetl a proto budu za každé doporučení vděčný. Aktuálně mi nejvíce v hledání nových knih pomáhá Legie.info a Tisíc knih . Posledních cca 10 let již čtu většinou knihy v elektronické podobě a to z několika důvodu. Papírové knihy se pořád nové těžko shání,  jsou v mobilním životu těžké a neskladné, často vybrané knihy ani nejsou v ČR k dostání.

Osobní rozvoj

Rozvoj sama sebe, pochopení sebe i okolí. Mám rád i rozvoj soft-skills jako je rétorika, psychologie a další.

Procházky

Není nad procházku za pěkného počasí, několik kilometrů, přírodou nebo i po památkách, krásně to pročistí hlavu, urovná myšlenky, nabije vnitřní baterie.

AudioBooky

Kdo nezkusil nevím. Mluvené slovo mistrem jazyku posunuje umělecké dílo zapsané na papíře o úroveň výše.  Proto musím doporučit KralovstviMluvenehoSlova.cz.  Mluvené slovo je nejlepší přítel na dlouhé cesty.

Čaj

Můj oblíbený nápoj  posledních cca 15let. Zelené čaje všeho druhu, darjeelingy až po karkáde. Pít hodně tekutin beru jako denní nutnost, aby mi dokonale pracovalo tělo. Kafe si dávám jen je max 1x týdně a to kvalitní, čerstvě pomleté z dobré kávy.

.