Ano, jak to vidím já, uváha o tom jak to bude fungovat.

Google je nejpoužívanější světový internetový vyhledávač. Na celém světě je jen 5 státu kde nemám monopol, jedním z nich je Česká republika.
Google Inc založen 4. září 1998 Larry Page a další. Momentálně je monopolem na internetu v mnoha službách od vyhledávaní přes e-mail po reklamy.
Ano, jak to vidím já, uváha o tom jak to bude fungovat.
Někdy v Google tag manageru potřebujete se podívat do historie co se už stalo a podle toho udělat různé podmínky a pro jsem napsal několik proměnných.
Co se stalo? Facebook začal přidávat do URL adresy prokliku z Facebook postů parametr fbclid (Facebook Click Identifier). Tento parametru se objevuje jen u webové verze Facebooku a to jak na destop tak mobilní verze webu, zatím se neobjevil nikde na Andriod či IOS aplikacích.
Rád využívám všechny různé technologie co se dostanou po ruky a ještě raději je kombinuji 🙂 . Proto když jsem viděl, že Google nabízí služby Google Cloud Shell do konce roku 2016 zdarma, tak jsem věděl, že na tom půjde postavit něco užitečného. Jelikož jsem chtěl tahat data z různých API a řešil jsem problém […]
Tentokrát se podíváme na jednoduché základní proměnné. Fungují na všech prohlížečích podporujících DOM, obecně lze říci že všechny prohlížeče co umí javascript, což jsou všechny moderní prohlížeče. Jedná se o nejzákladnější proměnné, většinou data z nich slouží při stavbě složitějších skriptů a podmínek v Google Tag Manageru.
V předchozím díle jsme si ukázali jednoduchou extrakci dat z hlavičky, teď se podíváme na další hodnoty které se tahají z property. <meta property=”article:section” content=”Analýzy” /> V čemu to slouží? V property jsou typicky uloženy více věci týkající se sociálních sítí a daného obsahu stránky. Ukázkou může být autor článku, štítky článku/produktu, jeho cena, odkaz […]
V čemu to slouží? Zjišťování správné indexace obsahu pro SEO, třídění obsahu v Google Analytics. Ukáže vám, kde máte jak nastavené meta robots. <meta name=”robots” content=”index, follow”> Data sbírají sami uživatelé na celém webu včetně privátních zón, takže se o to opravdu můžete opřít. Osobně to rád využívám, zvláště u složitějších webu, kde se kombinuje […]